Viral

Ministri britanik: Rusia ka përdorur armatim kimik në Ukrainë, nëse ka prova që armatimi i tillë është përdorur, atëherë “të gjitha opsionet janë në tryezë”

Ministri i Forcave të armatosura në Mbretërinë e Bashkuar tha se Londra po punon për të konfirmuar nëse ushtria ruse ka përdorur armatim kimik në Ukrainë. James Heappy tha se raportet se municione të tilla janë përdorur kundër qytetit jugor të Mariupolit janë qarkulluar në mediet sociale ukrainase.

BBC shkruan se inteligjenca britanike e mbrojtjes dhe inteligjenca ukrainase nuk kanë verifikuar pretendimet e ukrainasve për përdorim të armmatimit kimik.

Ai tha se Mbretëria e Bashkuar po punon për të zbuluar nëse janë përdorur armatim kimik.

Ai përsërit komentet e sekretarit të jashtëm të Mbretërisë së Bashkuar të hënën mbrëma se Rusia do të “mbajë përgjegjësi dhe se çdo përdorim i armëve kimike është “i neveritshëm” dhe “kalon kufijtë”. Nëse ka prova që armë të tilla janë përdorur, atëherë “të gjitha opsionet janë në tryezë” për sa i përket përgjigjes ndërkombëtare, tha Heappey.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago