Categories: Viral

Ministri rus i Mbrojtjes pëson atak në zemër

Ministri rus i Mbrojtjes, i cili është vendosur nën akuzë si përgjegjës për dështimi ne forcave ruse në luftën me Ukrainën ka pësuar një atak të rëndë në zemër.

Lajmi ne ka publikuar biznesmeni i njohur rus, Ieonida Nevzlin, i njohur si armik i Putinit, i cili tha se Sergei Shoiugu ndodhet në kujdesin intensiv, në gjendje të rënduar shëndetësore.

Nevzlin ngriti dyshime duke thënë se sulmi në zemër nuk erdhi nga shkaqe natyrale. Ai më tej pretendoi se 20 gjeneralë të ministrisë së mbrojtjes janë arrestuar në një rast “korrupsioni” në rritje prej 7.6 miliardë funtesh, ku u arrestuan 150 oficerë të Shërbimit Federal të Sigurisë (FSB).

Ish-bashkëpronari në mërgim i gjigantit të naftës Yukos ia atribuoi pretendimet e jashtëzakonshme burimeve të tij të paspecifikuara në Moskë.

Nevzlin pretendoi në Facebook: Shoigu është jashtë angazhimit të luftës, ai mund të bëhet me aftësi të kufizuara nëse mbijeton. Ai papritmas pati një atak masiv në zemër. Ai është në terapi intensive, i lidhur me pajisje.

Thashethemet thonë se sulmi në zemër nuk mund të ketë ndodhur për shkaqe natyrale.

Ka pasur thashetheme të mëparshme për problemet e zemrës së Shoigut, dhe gjithashtu pretendon se ai ishte jashtë syve sepse Putin e urdhëroi atë të operonte nga një bunker i largët bërthamor në Urale.

Ka pasur gjithashtu raporte se Putini e ka vënë atë në shënjestër të vazhdueshme të pushtimit pasi forcat e Kremlinit pësuan humbje të mëdha.

Shoigu u pa më 13 prill në një video-konferencë me Putinin dhe ministra të tjerë për zhvillimin e Arktikut.

Ai kishte veshur një kostum dhe mbante shënime, duke shkruar qartë udhëzimet e Putinit. Ai nuk u dëgjua duke folur dhe kjo sipas mediave rrit më shumë dyshimet se ai mund të jetë rëndë nga ana shëndetësore.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago