Categories: Viral

Muja për vizitën e Kurtit në SHBA: E ka pasur ëndërr me shku me i taku të gjitha kompanitë e transformimit digjital

Deputeti i VV-së, Armend Muja, ka folur për vizitën e kryeministrit Albin Kurti në SHBA dhe mungesën e takimeve në Shtëpinë e Bardhë. Ai u është përgjigjur kundërshtarëve politikë që po kritikojnë Kurtin, derisa tha se “Kurti e ka pasur ëndërr me i taku të gjitha kompanitë e transformimit digjital”.

“Oponentët politikë fillimisht kanë thënë se nuk bëhet kurrë kryeministër Albin Kurti. Kur u bë kryeministër thanë, nuk i fiton kurrë 50 për qind dhe ai 50 për qind i fitoi. Pastaj thanë kurrë nuk shkon në Amerikë, shkoi në Amerikë. Pa marrë parasysh, edhe me Bidenin me këdo me u taku, me krejt presidentët, prapë kishin thënë “u takua por diqysh nuk qeshi boll ai”, tha Muja.

“Po e banalizoj por ashtu është”, shtoi ai.

“Z.Kurti e ka pasur si ëndërr me shku edhe me i taku të gjitha kompanitë e transformimit digjital marrë parasysh që Kosova e ka një gjeneratë të re e sidomos të rinjtë e të rejat që fokusohen në fushën e IT dhe transformimit digjital por në të njëjtën kohë edhe investimet e huaja direkte Kosova kryesisht i pranon kohëve të fundit në këtë sferë”, tha Muja në emisionin DPT te Fidani në T7.

“Rezultatet reale të qëndrimit të z.Kurti si figurë politike i sheh të matura në anëtarësimin në Këshill të Evropës. Pse nuk u bë më herët”, pyeti Muja.

Muja tha se Kosovën po e përkrah shumë Gjermania, gjë të cilën nuk e ka bërë më parë për shkak të klasës politike që ishte në udhëheqje.

“Ata e kanë pritur prej Kosovës me bo një transformim të madh politik, një shtesë të re politike që i thotë jo korrupsionit”, tha Muja.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago