Categories: Viral

NATO reagon për rrenat e ‘medias serbe’ se planfikonte të rrëmbente Milorad Dodikun

Ishte raportuar në një media serbe në Mal të Zi kishte pretenduar se ka informacion rreth një plani të NATO’s për rrëmbimin e Milorad Dodik, që u mohua nga aleanca sot.
Sipas portalit pro serb në Mal të Zi, IN4S, që ka shkruar para 5 ditësh se ka gjoja informacion se NATO ka plan të rrëmbejë anëtarin serb të presidencës së Bosnjes e Hercegovinës, Milorad Dodik, u mohua sot nga aleanca.

Ky pretendim i këtij portali që ka të regjistruar si kryeredaktor ish boksierin e famshëm kuban Felix Savon u mohua sot nga një zyrtar i NATO’s si një marrëzi.

“Pretendimet të para disa ditësh në portalin malazez ‘IN4S’ për planet e NATO’s për të kryer aksion të rrëmbimit të anëtarit serb të presidencës së Bosnjes e Hercegovinës, Milorad Dodik, janë marrëzira, tregim i plasuar pa dëshmi. Më shumë se dy dekada NATO fuqishëm mbështetë sovranitetin dhe integritetin territorial të Bosnje e Hercegovinës. NATO mbetet i përkushtuar ndaj dialogut të fuqishëm politik dhe bashkëpunimit praktik me Bosnje e Hercegovinës” tha ai.

Edhe vet Milorad Dodik kishte komentuar këto pretendime qartë të pabesueshme. Madje, gjeti të luaj pak viktimën duke u ankuar se nuk reagoi NATO më shpejtë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago