Categories: Viral

Ndizet alarmi i kuq në Kremlin/ Gjeneralët rusë planifikojnë komplot për rrëzimin e Putinit

Shenjat e një grusht shteti të mundshëm kundër presidentit rus Vladimir Putin po shtohen. Vetë Putini me sa duket është i shqetësuar për fuqinë e tij.
Thashethemet për një rënie të mundshme të presidentit Vladimir Putin janë intensifikuar prej ditësh. Tani vetë Kremlini është në gatishmëri.

Disa ish-gjeneralë të rangut të lartë rusë dhe agjentë të shërbimit sekret FSB thuhet se po përgatisin një grusht shteti kundër Putinit. Shërbimi sekret FSB në veçanti është i frustruar sepse nuk ka përparime ushtarake në Ukrainë. Kjo është arsyeja pse disa agjentë të rangut të lartë po planifikojnë një grusht shteti së bashku me ish-gjeneralët. Kështu raporton ndër të tjera Sky News Australia, duke cituar burime të brendshme, përcjell “Bota sot”.

Dy agjentë kryesorë në arrest shtëpiak

Vetë Putini tani duket se është gjithnjë e më i shqetësuar për fuqinë e tij. Insajderët raportojnë se presidenti ka “forcuar masivisht” masat e sigurisë në dhe rreth Kremlinit. Sepse Presidenti e di se “operacioni i tij special” në Ukrainë nuk është pa polemika.

Dy agjentë të FSB-së u vendosën në arrest shtëpiak nga vetë Putin muajin e kaluar. Faqja hetimore Agentura raportoi se kreu i zyrës së jashtme të FSB-së Sergei Beseda dhe zëvendësi i tij u arrestuan dhe u arrestuan. Ata nuk lejohen më të largohen nga shtëpitë e tyre.

Ekspertët e shohin arrestimin e dy agjentëve kryesorë si një shenjë të qartë se Putini është shumë i shqetësuar për reputacionin dhe pozicionin e tij. Presidenti rus është gjithashtu i shqetësuar për rolin e fortë që luan shërbimi i tij sekret.

“Ka pakënaqësi të madhe”

Edhe analisti rus Alexei Muraviev është i bindur se kokat gri të Rusisë po planifikojnë një grusht shteti kundër Putinit në sfond. Kjo mund të jetë e afërt. “Në javët e fundit, tensionet midis Putinit dhe shërbimeve sekrete janë rritur,” tha Muraviev.

Putin bëri “gabime të mëdha” në sulmin ndaj Ukrainës. Shumë raporte të situatës ishin të pasakta, operacioni nuk shkoi siç e kishte imagjinuar Putini. Kjo është arsyeja pse presidenti shihet nga brenda si i rrahur dhe i dobët, thotë Murawiew. “Ka pakënaqësi të madhe, veçanërisht brenda Kremlinit.” (zis)

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago