Categories: Viral

“Ndizet” alarmi i luftës / “Çanta bërthamore”, Putin shkon për homazhe i pajisur me pullën e bardhë !!

Paranojaku Vladimir Putin është parë sot duke ndjekur një ceremoni funerale i rrethuar me rojet ushtarake që po bartnin ‘çantën sekrete bërthamore’ të Rusisë, shkruan The Sun.

Presidenti rus morri pjesë në Katedralën ‘Saviour’ në Moskë ku bëri homazhe ndaj ish-mikut të tij ultra-nacionalist, Vladimir Zhirinovsky.

Putin, i veshur në të zeza, bëri përkuljen para arkivolit të hapur të Zhirinovskyt duke e nderuar për herë të fundit.

Prezenca e vërejtshme e një zyrtari të lartë të ushtrisë që shihet duke bartur aparatin për lansimin e raketave strategjike mendohet të jetë shenjë që luftënxitësi Putin mund t’i lansojë armët shkatërrimtare bërthamore.

Prezenca e gardës së armatosur ruse gjithashtu mund të jetë shenjë që Putin mund jetë thellësisht i shqetësuar ndaj një tentim vrasjeje teksa pothuajse të gjithë pjesëmarrësit e tjerë u larguan nga kisha.

‘Çanta bërthamore’

Valixha sekrete besohet që mban aparatin lansues të raketave strategjike të Kremlinit dhe prezenca e saj në funeral është kërcënim gjakftohës ndaj botës.

Çanta, që ka kodin e saj të personalizuar, është 24/7 nën mbikqyrje dhe i kontrollon të gjithë arsenalin bërthamor të Moskës.

Njohësit thanë veçantia më e dallueshme e çantës është se butoni lansues është i bardhë dhe jo i kuq që zakonisht besohet të jetë.

Çanta ishte prezantuar në mënyrë të detajuar për herë të parë në vitin 2019 nga kanali Zvezda, kanal që udhëhiqet nga Ministria ruse e Mbrojtjes.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago