Viral

Ndodh e papritura në Ditën e Fitores Ruse – Putinit i prishën planet

Ndërsa të gjithë prisnin paradën e “Ditës së Fitores” në Rusi, që shënon fitoren e Bashkimit Sovjetik ndaj Gjermanisë naziste në Luftën e Dytë Botërore, planet e Kremlinit duket se janë prishur pjesërisht. Kjo sepse moti nuk ishte në favorin e tyre. Sipas parashikimeve lokale të motit, kryeqyteti i Rusisë do të ketë reshje shiu dobëta dhe një erë mesatare deri në orën 19:00 sipas orës lokale, shkruan BBC.

Sipas zëdhënësit të Putinit, Dmitry Peshkov, i cituar nga agjencia ruse e lajmeve Tass, “pjesa ajrore e paradës nuk do të zhvillohet për shkak të kushteve të pafavorshme të motit”.

Në paradën e këtij viti, 77 avionë do të fluturonin mbi Sheshin e Kuq të Moskës. Midis këtyre avionëve do të ishin tetë avionë luftarakë MiG-29 që fluturonin në një formacion “Z” për të treguar mbështetjen e tyre për trupat ruse që luftojnë në Ukrainë. Pjesa ajrore e paradës do të përfshijë gjithashtu një avion të Komandës dhe Kontrollit Strategjik Il-80, i njohur gjithashtu si “Aeroplani i Ditës së Fatkeqësisë” për aftësinë e tij për t’u përdorur si qendër komandimi ajror në rast të një lufte bërthamore.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago