Categories: Viral

Nela: Rama takon ‘non gratën’ Dodik dhe rrëzon rezolutën pse e ka firmosur ‘non grata’ Berisha

Aktivisti shqiptar që jeton në Londër, Milaim Nela ka komentuar foton e Edi Ramës me të shpallurin ‘non grata’ nga SHBA dhe Britania e Madhe, Milorad Dodik dhe Aleksandër Vuçiçin.

Në të njëjtën ditë që Rama bënte takonte udhëheqësin e serbëve të Bosnjes, mazhoranca e drejtuar prej tij rrëzonte një rezolutë që dënonte gjenocidin në Serbrenicë, të bërë pikërisht nga Serbët.

Ky vendim i Ramës, që rrëzoi këtë rezolutë shkaktoi bujë të madhe në mediat e rajonit dhe Europës.

Sipas Nelës, ‘dje ka dalë në foto me ‘non gratën’ Dodik, sot voton kundër rezolutën me demek se ishte firmëtar ‘non grata’ Sali Berisha’.

‘Çfarë nuk na shohin sytë!

Dje ka dalë në foto me ‘non gratën’ Dodik, sot voton kundër rezolutën me demek se ishte firmëtar ‘non grata’ Sali Berisha.

Çfarë të thuash?

Si nuk kanë turp ata që përpiqen të mbrojnë…

Mos u hallakatni fare!

Shqipëria është koloni e Vuçiç’, shkruan Milaim Nela në Facebook.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago