Viral

Nga SHBA-ja vjen kërkesa e prerë: Anëtarësimi i Kosovës në NATO është thelbësore për të penguar luftën !!

Serbia mori së fundi një sistem të sofistikuar kundërajror kinez.

Aleati rus, Serbia është furnizuar së fundi me raketa derisa kjo ndodhi pikërisht në kohën kur Perëndimi është shqetësuar se një grumbullim i armëve në Ballkan në mes të luftës në Ukrainë, mund të kërcënojë paqen në rajon.

E pas këtyre zhvillimeve, politologu i njohur, Janusz Bugajski, deklaroi se presidentit serb, Aleksandar Vuçiq, është i udhëzuar i presidentit rus, Vladimir Putin, për ta destabilizuar Ballkanin.

Për këtë, ai thotë se zgjidhja më e mirë është anëtarësimi i shpejtë i Kosovës dhe BiH në NATO.

“Vuçiq është udhëzuar nga mbrojtësi i tij Putin që të destabilizojë Ballkanin. Rruga e shpejtë drejt anëtarësimit në NATO për Bosnje-Hercegovinën dhe Kosovën është thelbësore për të penguar luftën”, shkroi Bugajski.

Lidhur me vendimin e fundit të Serbisë, pati reagime edhe nga spektri politik kosovar.

Kabineti i presidentes Vjosa Osmani dhe ish-ministri i Jashtëm, Enever Hoxhaj, e konsideruan të papranueshme blerjen e armëve të Serbisë nga Kina.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago