Categories: Viral

Nikolai Patrushev: ‘Presidenti i ardhshëm’ i Rusisë është ‘më barbar se Putini’

Nikolai Patrushev njeriu që është cilësuar si pasardhës i mundshëm i Vladimir Putinit, është edhe më “barbar” se presidenti rus, ka paralajmëruar eksperti anglez.
Pushtimi rus i Ukrainës vazhdon të pësojë pengesa pasi Moska pësoi një tjetër humbje në fushëbetejë këtë javë. Imazhet satelitore tregojnë se si forcat e Ukrainës penguan përpjekjen e Rusisë për të kaluar një lumë në Donbas, duke shkatërruar dhjetëra automjete dhe duke shkaktuar viktima të rënda.

Dhe çuditërisht, njeriu që besohet se do të marrë pushtetin nga Putini – i cili, megjithë mohimet e Kremlinit, thuhet se është në gjendje të keqe shëndetësore dhe së shpejti do të marrë një pushim për të bërë një operacion, dhe ky operacion do të vë në dyshim vazhdimin e sundimit të Putinit.

Rebekah Koffler, një ish-oficere e inteligjencës DIA, tha se Nikolai Patrushev, i njohur tashmë si ‘krahu i djathtë’ e Putinit dhe zëvendësuesi i përkohshëm së shpejti, mund të marrë postin e presidentit të ardhshëm të Rusisë kur të vijë koha.

Patrushev – një politikan rus, oficer sigurie dhe oficer i inteligjencës – ka shërbyer si sekretar i Këshillit të Sigurimit të Rusisë që nga viti 2008.

Ai ka shërbyer më parë si drejtor i Shërbimit Federal të Sigurisë nga viti 1999 deri në 2008.

Zonja Kofler, autorja e librit për Putinin: Plani sekret i Rusisë për të mposhtur Amerikën, tha se Patrushev “rivalizon Putinin si një horr” dhe është “më barbar se shefi i tij”.

Duke shkruar për New York Post, ajo tha: “Të dy burrat me gjasë kanë autorizuar helmimet dhe vra.sjet e shumë “armiqve” rusë.

Ajo tha se disa besojnë se dyshja urdhëroi zyrtarët e FSB-së të bombardonin ndërtesat e banimit në Moskë, duke vr.arë deri në 300 civilë në 1999.

Kjo supozohet se është bërë për të inkuadruar terroristët çeçenë dhe për të dhënë një pretekst për luftë në Çeçeni.

Marsin e ardhshëm, popullariteti i Putinit ishte i tillë që ai siguroi presidencën.

Patrushev urdhëroi operativët e FSB-së të gjurmonin dhe eliminonin luftëtarët çeçenë, duke përfshirë Shamil Basayev në korrik 2006 dhe Aslan Maskhadov në mars 2005, thotë zonja Koffler.

Zonja Koffler tha se Patrushev është gjithashtu një “propagandist i tërbuar anti-amerikan”, i cili kohët e fundit akuzoi SHBA-në se planifikon të godasë Ukrainën me armë bërthamore dhe të fajësojë Rusinë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago