Categories: Viral

Një nga burrat më të pasur në botë e thotë hapur: Dua të martohem me ish-gruan time

Bill Gates nuk do të zgjidhte të martohej me dikë tjetër përveç Melinda Gates – pavarësisht se ajo përfundoi në divorc.

Miliarderi, bashkëthemeluesi i Microsoft-it, 66 vjeç, tha në një intervistë të botuar të dielën (1 maj) se nuk pendohet që tha “po” me Melindën, 57 vjeç, në janar 1994.

“Çdo martesë kur fëmijët largohen nga shtëpia do të kalojë një tranzicion. E imja fatkeqësisht kaloi këtë tranzicion të quajtur divorc”, tha ai për “The Sunday Times” të Mbretërisë së Bashkuar.

“Por nga këndvështrimi im ishte një martesë e shkëlqyer. Nuk do ta kisha ndryshuar, unë nuk do të zgjidhja të martohesha me dikë tjetër”, tha tutje Gates.

Pavarësisht statusit të tij si beqar, Bill zbuloi se ai nuk e kishte synimin të martohet për herë të dytë
“Unë do të martohesha përsëri me Melindën. Për sa i përket të ardhmes, nuk kam ndonjë plan, por e rekomandoj shumë martesën”, shtoi ai.

Ish-çifti, i cili u martua në Hawaii pas lidhjes për shtatë vjet, por u ndan në maj 2021. Ata kanë tre fëmijë: vajzat Jennifer, 26, dhe Phoebe, 19, dhe djali Rory, 22 vjeç.

“Pas një shumë mendimesh dhe shumë punë në lidhjen tonë, ne kemi marrë vendimin për t’i dhënë fund martesës sonë”, thanë Bill dhe Melinda në një deklaratë të përbashkët në atë kohë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago