Categories: Viral

Nuk po ndalet më/ Putin është çmendur, jepen informacionet: Ka ärrestuar edhe njeriun e tij më të afërt

Personi që thuhet se ‘shpiku Putinizmin’ është arrestuar në Rusi dhe është vendosur në ar rest shtëpiak.

Sipas Daily Mail, nëse konfirmohet a rrestimi i Vladislav Surkov, atëherë kjo tregon se Vladimir Putini ka nisur të goda së edhe rrethin e tij të ngushtë.

Disa raportime të pakonfirmuara thonë se ideologu i Putinit është arr estuar në kuadër të një spastrimi të madh, gjatë të cilit janë arre stuar të paktën 150 agjentë të shërbimit sekret FSB.

Rasti në fjalë mendohet se ka lidhje me një skemë zhvatje prej 5 miliardë dollarësh, që shërbimi sekret i kishte në dispozicion për të krijuar një rrjet të fshehtë të inteligjencës në Ukrainë.

Surkov shihet si një person kyç për suksesin afatgjatë në zgjedhje të Putinit. Ai ishte personi që e inkurajonte të besonte se Ukraina nuk është një shtet i vërtetë.

Përpara se të niste pushtimi, ai kishte bërë thirrje që të aneksoheshin Ukraina, Bjellorusia dhe shtetet Baltike. Putini thuhet se është tërbuar nga dështimi i inteligjencës ruse në Ukrainë pas investimeve gjigante në vite dhe ka urdhëruar arr estimet masive.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago