Categories: Viral

“O s’e kam marrë rrogën bre…”/ Vajza rrah babain në Gjakovë pasi nuk i dha para, ikë nga shtëpia

Çdo ditë e më shumë po raportohen raste të dhunës në familje, ku shpeshherë viktima janë prindërit të cilët përjetojnë dhunë psikike e fizike nga fëmijët e tyre. Një rast i rëndë është raportuar sot, orët e pasdites në Gjakovë, ku një 21-vjeçare ka rrahur babain e saj, raporton Gazeta Sinjali.

Sinjali mëson se rasti ndodhi për shkak të një zënke që vajza kishte paraprakisht me babain e saj, lidhur me paratë.

Sipas deklaratës së viktimës, vajza e ka sulmuar babain, pasi ky i fundit nuk kishte pasur para aq sa i kërkonte e bija, duke i thënë se nuk e kishte marrë rrogën.

Por siç duket kjo nuk i bëri përshtypje vajzës, e cila pa një pa dy e gjuajti babain me këpucë në fytyrë duke i shkaktuar lëndime dhe iku nga shtëpia.

Si rezultat i denoncimit, njësitet policore janë vënë në lëvizje dhe kanë shpallur në kërkim vajzën e dyshuar për dhunë në familje dhe ndaj saj, me urdhër të prokurorit është iniciuar rast.

Rastin për Sinjalin e kanë konfirmuar edhe nga Policia Rajonale në Gjakovë dhe kanë njoftuar se e dyshuara ndodhet akoma në arrati.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago