Categories: Viral

Osmani pritet në darkë nga Pelosi në SHBA: Diskutuam për sigurinë e Ballkanit

Presidentja Vjosa Osmani është pritur në një darkë të organizuar nga Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve në SHBA, Nancy Pelosi, e cila e shtroi këtë darkë në nder të Takimit të Liderëve të Konferencës së Sigurisë së Mynihut.

Temë bisede, siç njofton Osmani, ishte aktualiteti në siguri në Europë dhe Ballkan, si dhe rëndësia e mbajtjes së komunikimit mes dy anëve të Atlantikut për të mbajtur paqen.

“Mbrëmë u pritëm nga Kryetarja e Dhomës së Përfaqësuesve, Nancy Pelosi, në darkën e organizuar për nder të Takimit të Liderëve të Konferencës së Sigurisë së Mynihut. Diskutuam për gjendjen aktuale të sigurisë në Evropë e në veçanti edhe në Ballkan, si dhe theksuam rëndësinë e partneritetit e komunikimit të vazhdueshëm në të dy anët e Atlantikut për garantimin e paqes dhe stabilitetit. Në këtë pritje takova edhe Kryeministrin e Bullgarisë, Kiril Petkov, Senatorin Bob Menendez, Senatorin Lindsay Graham, Kongresistin Gregory Meeks, si dhe zyrtarë e të ftuar të tjerë”, ka shkruar Osmani.

Presidentja pas vizitave që pati në Amerikën Latine ka udhëtuar drejt SHBA-së. Atje po qëndron për vizitë zyrtare edhe kryeministrit Albin Kurti. /Gazeta Express/

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago