Categories: Viral

Osmani takohet me ish-presidentin e Kosta Rikës, e falënderon për forcimin e lidhjeve mes dy vendeve

Në San Jose të Kosta Rikës, bashkë me liderë të tjerë botërorë, Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani Sadriu është takuar me Presidentin e deritanishëm, Carlos Alvarado Quesada

Osmani ka vlerësuar lartë rolin aktiv të Alvarados për të promovuar pavarësinë dhe shtetësinë e Republikës së Kosovës në Amerikën Latine dhe më gjerë.

Gjatë qëndrimit në Kosta Rikë, presidentja ka përmendur raportin e veçantë në mes të dy vendeve tona dhe ka shprehur mirënjohjen e thellë të popullit të Kosovës për Kosta Rikën si një nga shtetet e para që ka njohur pavarësinë tonë.

Në San Jose, bashkë me liderë të tjerë botërorë, u pritëm nga Presidenti i deritanishëm i Republikës së Kosta Rikës, z. Carlos Alvarado Quesada”, tha ajo.

“Presidentin e falënderova për mbështetjen e tij të palëkundur për pavarësinë tonë, si dhe për përkushtimin aktiv për t’i forcuar lidhjet tona me Amerikën Latine dhe më gjerë”, shkroi Osmani në Facebook.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago