Categories: Viral

Pacolli me disa kryetarë komunash e një eurodeputete lobojnë në Spanjë për njohje

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fitore Pacolli dhe kryetari i Kamenicës, Kadri Rrahimaj bashkë me deputeten në Parlamentin Evropian, Monika Vana i kanë bërë thirrje Spanjës që ta njoh Republikën e Kosovës.

Ata, së bashku, kanë mbajtur në duar një pankartë, ku në gjuhën angleze thuhet: Thirrje Spanjës për ta njohur Republikën e Kosovës.

“Bashkë me deputetën austriake në Parlamentin Evropian Monika Vana i bëmë thirrje Spanjës ta njoh Republikën e Kosovës”, ka shkruar deputetja Pacolli.

Një thirrje të ngjashme, Pacolli e ka bërë edhe me kryetarë të tjerë komunash, siç është kryetari i Gjilanit Alban Hyseni, ai i Shtimes Qemajl Aliu e të tjerë.

Deputetja Pacolli, bashkë me Alban Hysenin, Kadri Rahimaj dhe Qemajl Aliun po marrim pjesë në konferencën e qyteteve të gjelbra evropiane “Greening from the Ground Up: Our Commitment to Recilience” në Valencia të Spanjës.

Sipas saj, në këtë konferencë do të prezantohen iniciativa të shumta që qytetet kanë ndërmarr për të bërë qytetet e tyre të gjelbra dhe të qëndrueshme. /GazetaExpress/

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago