Categories: Viral

Pamje që tregojnë momentin kur “Ukraina shkatërron depon e karburantit, në sulmin e parë ajror në territorin rus”

Një zjarr në qytetin rus Belgorod, përkatësisht në një depo karburanti atje, thuhet se ka ardhur si pasojë e një sulmi ajror nga helikopterët ukrainas.

Kjo, siç shkruan Sky News, përcjell Telegrafi, është një moment i veçantë pasi sulmi – nëse vërtetohet – përfaqëson herën e parë që forcat e Ukrainës kanë kaluar kufirin për një sulm ajror në Rusi që nga fillimi i konfliktit – dhe do të shihet gjerësisht si një poshtërim për Moskën.

Kjo u konfirmua nga guvernatori rajonal Vyacheslav Gladkov, i cili tha se fluturakja kaloi kufirin në lartësi të ulët dhe se zjarri që rezultoi plagosi dy punëtorë.

Ekspertët kanë shprehur habi për dështimin e forcave të Vladimir Putinit për të arritur dominimin ajror deri më tani në konflikt dhe disa madje kanë sugjeruar se ky sulm mund të jetë sulmi i parë ajror në territorin rus që nga Lufta e Dytë Botërore.

Sky News shkruan se aktualisht po përpiqet të verifikojë pamjet.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago