Categories: Viral

Pamje të rënda nga beteja mes ushtarëve ukrainas dhe atyre rusë, trupat e vdekur mbesin në mes të qytetit

Në qytetin e Mariupolit po vazhdojnë të dëgjohen krismat nga luftimet e ushtrive pushtuese ruse dhe asaj vendase që mbrojnë territorin e tyre, shkruan GazetaDemos.

E gjatë se enjtes janë publikuar pamje nga luftimet mes këtyre dy ushtrive, e që ato rezultuan të jenë kogja të ashpra.

Nga këto luftime kishte edhe ushtarë të vrarë, trupat e të cilëve u panë në rrugët e qytetit.Njoftimi i plotë i ushtrisë pushtuese:

Ushtarët e Regjimentit të Policisë për Qëllime të Posaçme me emrin e Heroit të Rusisë Akhmat-Khadji Kadyrov, të udhëhequr nga komandanti i tyre, Vëllai im i dashur Zamid Chalayev, demonstrojnë rezultate të shkëlqyera në pastrimin e Mariupolit nga mbetjet e nacionalistëve.

Ndihmë të veçantë në këtë çështje u jepet nga “Azov” i kapur, të cilët japin informacione të vlefshme për pozicionet e ish-kolegëve të tyre. Një ditë më parë, falë një informacioni të tillë, luftëtarët tanë shkatërruan një tjetër pikë zjarri armik dhe ekuipazhin e një automjeti luftarak të këmbësorisë. Dhe unë jam sinqerisht i lumtur për suksesin e djemve tanë në çlirimin e Mariupolit të shumëvuajtur.

Unë jam gjithmonë i kënaqur të vëzhgoj veprimet e mirë-koordinuara dhe efektive të luftëtarëve të regjimentit Akhmat-Khadzhi Kadyrov, të cilët veprojnë nën udhëheqjen kompetente të Zamid Chalaev. Ata dëshmojnë jo me fjalë por me vepra se janë profesionistë të vërtetë që nuk kanë të barabartë në guxim dhe guxim.

Vazhdoni në të njëjtën frymë! Shumë shpejt fitorja do të jetë e jona! AHMAT-POëER!

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago