Categories: Viral

PAMJE TMERRI/ Njerëz të vrarë e të hedhur në bunare, viktima gjithandej rrugës, dalin pamje të reja nga Ukraina

Kudo në vendet e çliruara prej rusëve, trupat ukrainase po hasin në qytetarë të vrarë nëpër rrugë dhe vende të ndryshme, më herët për diçka të tillë u raportua në qytetin Bucha, pamjet e fundit të publikuara tregojnë trupa të vrarë dhe të dekompozuar edhe në rajonet tjera.

Këto pamje janë në autostradën kryesore e cila të dërgon në kryeqytetin Kiev, dhe ne zonat përreth kryeqendrës, këto zona për javë të tëra ishin nën pushtimin rus.

Ministria e mbrojtjes së këtij vendi në rrjetin social Twitter, raportoi për viktima të shumta edhe në qytetin Bucha, madje duke e quajtur edhe si “gjenocid”, ky qytet për javë të tëra ishte nën kontrollin rus, dhe me të marrë në duar ushtria ukrainase, kanë hasur në trupa të shumtë nëpër rrugët e këtij qyteti.

Organizata e Kombeve të Bashkuara ditë më parë raportojë për mbi 1200 viktima në Ukrainë, po numri dyshohet të jetë shumë më i madh, nga kjo organizatë tashmë konfirmuan se mbi katër milionë ukrainas tashmë kanë mbërritur si refugjatë në vendet fqinje dhe ato europiane

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

7 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

7 months ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

7 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

7 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

7 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

7 months ago