Categories: Viral

PAMJE TR0NDITËSE/ Njerëz të shtrirë në tokë, 50 civilë të vrarë nga sulmi rus në stacionin e trenit

Ukraina zyrtare ka njoftuar se 50 civilë që ishin duke e pritur evakuimin, vdiqën si pasojë e sulmit raketor të forcave ruse në stacionin e trenit të qytetit Kramatorsk.

Përderisa Rusia e mohoi sulmin, xëdhënësi i Kremlinit Dmitriy Peskov deklaroi se ushtria ruse nuk e përdori raketën e lëshuar në stacionin e trenit Kramatorsk në Ukrainë. “Forcat tona të armatosura nuk përdorin këtë lloj rakete dhe nuk ka pasur asnjë mision luftarak sot në Kramatorsk, nuk ishte planifikuar”, tha Peskov.

Më poshtë mund t’i shihni fotografitë tr0nditëse nga vendi i ngjarjes:
admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago