Categories: Viral

Pamje/ Ushtria e Ukrainës shkatërron njësinë speciale të ushtrisë ruse

Ushtria ukrainase ka njoftuar se ka shkatërruar këto ditë njësinë speciale të ushtrisë ruse, duke arritur t’ia konfiskoj një sasi të konsiderueshme të pajisjeve ushtarake dhe municion.
Në profilin zyrtar në Facebook të Forcave të Armatosura të Ukrainës, shihet se bëhet fjalë për njësinë speciale e ashtuquajtur “për Iuftime elektronike”.

“Disa ditë më parë, ushtarët e një brigade të forcave të armatosura ukrainase shkatërruan njësinë për Iuftime elektronike të ushtrisë ruse. Kjo njësi është ruajtur nga njësitë e një brigade ruse”, thuhet në kumtesën e ukrainasve.

Në fotografitë e publikuara, mund të shihen imazhe me përmbajtje të rëndë siç janë trupat e ushtarëve rusë të eliminuar dhe pajisje teknologjike, e armë që i konfiskuan ushtarët ukrainas.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago