Categories: Viral

Pas deklaratës për ndërprerje të suImeve ruse, çmimi i naftës amerikane ulet nën 100 dollarë për fuçi

Çmimet e naftës ranë ndjeshëm sot, pasi Rusia tregoi se do të reduktojë suImet ushtarake në disa pjesë të Ukrainës.
Çmimi i naftës amerikane ra me 6.4%, 99.25 dollarë për fuçi në tregtimin e fundit.

Nafta e papërpunuar Brent, standardi botëror ra me 5.4%, 106.43 dollarë për fuçi, shkruan CNN.

Pas bisedimeve të paqes midis Rusisë dhe Ukrainës të martën, zëvendësministri rus i Mbrojtjes, Alexander Fomin tha se Ministria ruse e Mbrojtjes ka vendosur të “zvogëlojë në mënyrë drastike armiqësitë” në Kiev dhe Chernigov, sipas medias shtetërore RIA.

Zv.ministri i Mbrojtjes tha për mediat ruse më pas se kjo bëhet për t’i dhënë një mundësi negociatave.

Autoritetet ruse deklaruan më herët se kanë përfunduar fazën e parë të operacionit ushtarak në Ukrainë dhe tashmë po vijojnë me fazën tjetër, raporton abcnews.al.

Fill pas kësaj është njoftuar edhe një telefonatë mes Presidentit të Francës Macron dhe Vladimir Putinit. Më herët, shefi i delegacionit të Rusisë deklaroi nga Turqia se bisedimet me ukrainasit kishin shkuar mirë dhe se për këtë do të njoftonte Putinin.

Rusia ka pësuar humbje të mëdha gjatë Iuftës në Ukrainë, ku numërohen më shumë se 10 000 ushtarë të eleminuar dhe qindra tanke e blinda të shkatërruar.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago