Categories: Viral

Për 24 orë, Ukraina njofton humbjet e armikut: Shkatërruam 29 tanke ruse dhe 14 mjete të blinduara patrulluese

Ukraina pretendon se ka arritur t’i shkatërrojë më shumë pajisje ushtarake Rusisë në 24 orëshin e fundit.

Ushtria ukrainase ka publikuar raportin më të fundit sa i përket zhvillimeve në fronte – ku është bërë e ditur se kanë shkatërruar 29 tanke ruse – tri fluturake, duke i shkaktuar humbje të mëdha armikut

Ministria ukrainase e Mbrojtjes, në raportin e detajuar ka theksuar se Rusia ka humbur në 24 orët e fundit 14 mjete të blinduara patrulluese, dy sisteme artilerike, dronë si dhe sistem kundër-ajror.

Në anën tjetër, është bërë e ditur se numri i ushtarëve rusë të eliminuar në Ukrainë ka shkuar në 18.500.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago