Viral

Perpjekje te medha per ta njohur Greqia Kosoven / Kush eshte ky njeri nga Greqia qe do ta vizitoje javen tjeter Kosoven

Zëvendës.ministri i Jashtëm, Kreshnik Ahmeti, ka njoftuar se homo.logu i tij grek, Costas Fragoyiannis, do të vijë në Kosovë javën e ar.dhshme për një vizitë zyrtare.

Ahmeti bëri të ditur për këtë vi.zitë pas një takimi që patën bashkë me krye.ministrin Kurti dhe shefen e tij, Donika Gërvalla, e me krye.diplomatin grek Nikos Dendias, në Athinë në kuadër të Fo.rumit Ekonomik të Delphit.

“Në ditën e fundit të Fo.rumit të Delphit ne takuam ministrin e Ja.shtëm, Nikos Dendias. Derisa vazhdojmë të rrisim marrëdhëniet tona midis Kosovës dhe Greqisë, mezi pres që ta mirë.pres homologun tim Costas Fragoyiannis për një vizitë zyr.tare në Kosovë javën e ar.dhshme”, ka shkruar Ahmeti në Tëitter.

Ministria e Punë.ve të Jashtme e Kosovës më herët ka njoftuar për ta.kimin mes tre liderëve, teksa dha detajet e takimit mes dy pa.lëve.

“Bashkë me krye.ministrin Albin Kurti ne patëm një takim të shkë.lqyer me ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias, në kuadër të Forumit Ekonomik Delphi. Folëm për bashkëpunim eko. nomik dhe nevojën për të zgjeruar bashkëpunimin në shumë fusha në mes Kosovës dhe Greqisë”, thuhet në njoftimin në Twitter.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago