Viral

Pozhari “kërcënon” Rrahman Jasharajn: Ne prindërit nuk pritojmë me ja kallxu vendin një sharlatani

Analisti Xhevdet Pozhari ka “kërcënuar” kreun e Sindikatës së Bashkuar të Arsimit, Shkencës dhe Kulturës – SBASHK, Rrahman Jasharaj.

Përmes një postimi në Facebook, Pozhari i ka reaguar Jasharajt pas deklaratës së tij se mësimdhënësit nuk do të tërhiqen nga greva edhe pas vendimit të Qeverisë Kurti për të ndarë nga 100 euro për punëtorët e sektorit publik, privat, pensionistët dhe studentët.

Jasharaj ka deklaruar se edhe pse në këto kategori përfshihen edhe mësimdhënësit, kjo nuk mjafton për ta, duke thënë se kërkesa e tyre ka qenë për ngritjen e pagave të mësimdhënësve.

E deklarata e Jasharajt si duket i ka penguar analistit Pozhari, i cili ka thënë se nëse SBASHK-u mban grevë dhe mësimdhënësit heshtin, do të reagojnë prindërit duke ia “treguar vendin një sharlatani”.

Postimi i plotë i Pozharit:

Rrahman Jasharaj: Nuk tërhiqemi, me 20 prill bllokojmë arsimin, 100 euro nuk mjaftojnë

Paj, masi nuk ka mësimdhënës si dikur që një person si ti nuk e kishin lënë as para shkollave me ndejt, lirisht bllokoje!

Veç ishalla nuk ju shkon mendja mandej fëmijët me na i maltretu gjatë verës me mësim plotësues. Se nëse mësimdhënësit heshtin, ne prindërit hiq nuk pritojmë me ja kallxu vendin një sharlatani.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

9 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

9 months ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

9 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

9 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

9 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

9 months ago