Categories: Viral

Presidenti Ukraines Zelensky “Dridh” Gjithë Botën/ Në Bucha, pos Putinit fajëson edhe Merkelin e Macronin !!

Ajo çfarë pa në vendin e krimit më të madh të luftës në Ukrainë, e tmerroi presidentin e këtij shteti.

Nga këtu, Volodymyr Zelensky ia tregoi botës përmasat e kryemasakrës në civilë, që besohet fuqishëm se u krye nga forcat ruse.

“Ne dimë për mijëra njerëz të vrarë dhe të torturuar me gjymtyrë të prera, për gra të dhunuara dhe fëmijë të vrarë.

Mendoj se është më shumë se… ky është gjenocid”, deklaroi ai.

Presidenti, me antiplumb, shprehu mllefin e tij karshi disa liderëve të botës, të cilët, siç tha, nuk e deshën Ukrainën në NATO.

Të njëjtit i thirri të vijnë në Bucha e ta kuptojnë çfarë gabimi bënë.

Pavarësisht se krimi në këtë vend jo larg Kievit vështirëson bisedimet me Rusinë, Zelensky ftoi homologun e tij në Moskë, Vladimir Putin, që të ulën e të gjejnë një marrëveshje.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago