Viral

Publikohet fotoja, aty ku shihet se Mbappe ka paketuar gjërat – a po niset për në Spanjë?

Tifozët e futbollit janë edhe më të bindur se Kylian Mbappe po transferohet te Real Madrid pasi u shfaq një foto duke paketuar gjërat e tij.

Sulmuesit të Paris Saint-Germain i skadon kontrata në fund të sezonit dhe duket se do të largohet si i lirë nga kampionët e Ligue 1.

Real Madridi ka qenë favorit për të marrë nënshkrimin e tij për një kohë të gjatë – me 23-vjeçarin që ishte afër të transferohej në Bernabeu verën e kaluar.

Por, tani një marrëveshje duket se është më afër se kurrë dhe mikesha e tij artiste Ora Ito la të kuptohet se francezi tashmë po i zhvendoste gjërat e tij diku tjetër.

Një foto e publikuar në Instagram tregonte gjërat e Mbappes në kuti dhe ai ishte etiketuar në imazh krahas një emoji duke u lutur.

Në janar, u raportua se fituesi i Kupës së Botës kishte rënë dakord për një marrëveshje 950 mijë euro në javë me Real Madridin.

Mbappe nuk e ka fshehur dëshirën e tij për t’iu bashkuar Real Madridit.

Kur diskutoi dëshirën e tij për t’u larguar, ai i tha RMC në tetor: “Kam kërkuar të largohem, sepse nga momenti kur nuk doja të rinovoja, doja që klubi të merrte një tarifë transferimi në mënyrë që të sillnin një zëvendësues cilësor”.

“Ky klub më ka dhënë shumë, kam qenë gjithmonë i lumtur (gjatë) katër viteve që kam pasur këtu dhe jam akoma”.

“E thashë mjaft herët në mënyrë që klubi të mund të reagonte. Doja që të gjithë të dilnin më të fortë nga kjo, që ne ta lëmë dorë për dore, për të bërë një marrëveshje të mirë dhe e respektova këtë”.

“Unë u thashë: ‘Nëse nuk do që unë të shkoj, do të qëndroj’”, kishte shtuar më tej ai.

Mbappe ka qenë i jashtëzakonshëm për PSG-në këtë sezon, duke shënuar 35 gola në 43 ndeshje.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago