Categories: Viral

Putin nënshkruan dekretin, mbi 134 mijë rekrutë të tjerë në ushtrinë ruse

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin ka urdhëruar edhe 134500 rekrutë të tjerë që t’i bashkohen ushtrisë së tij, ndërsa forcat ruse vazhdojnë të Iuftojnë në Ukrainë.
Putin e nënshkroi dekretin këtë të enjte, ndërsa Ministria e Mbrojtjes komentoi se ky vendim i presidentit nuk ka të bëjë aspak me Iuftën në Ukrainë.

Megjithatë, ky dekret i liderit rus vjen pas 5 javësh Iufte në Ukrainë dhe hasje në një rezistencë e cila për ekspertët ka qenë e paparashikuar nga Moska, duke sjellë edhe mijëra viktima në radhët e ushtrisë ruse.

Pak ditë më parë, ministri rus i mbrojtjes u shpreh se faza e parë e Iuftës në Ukrainë është mbyllur dhe tashmë ata do të përqendroheshin vetëm në rajonin e Donbasit, ndërsa sipas tij, ushtria ka nisur tërheqjen nga Kievi, shkruan a2cnn.

Por këto pretendime të Rusisë nuk janë besuar nga Perëndimi, liderët e të cilit janë shprehur se Vladimir Putin po tenton të fitojë kohë deri në një riorganizim tjetër të ushtrisë së tij.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago