Categories: Viral

Putin Sërish E Shkel Fjalën E Dhënë/ Turqia Jep Lajmin E Keq, Ja Çfarë Ndodhi Me Negociatat Për Paqen

Turqia thotë se delegacionet ukrainase dhe ruse kanë vendosur të kthehen në vendet e tyre për konsultime pasi kanë bërë përparim në negociata.

Bisedimet të martën të organizuara nga Turqia skicuan atë që mund të përfundojë në një kornizë për fundin e luftës. Bisedimet pritej të rifillonin të mërkurën, por ministri i Jashtëm turk Mevlut Cavusoglu tha se të dy palët po i çonin propozimet në kryeqytetet e tyre.

Në konferencën që u mbajt në Stamboll, delegacioni i Ukrainës vendosi një kornizë nën të cilën vendi do të deklarohej neutral dhe siguria e tij do të garantohej nga një sërë kombesh të tjera.

Zëvendësministri rus i Mbrojtjes Aleksandër Fomin tha se Moska ndërkohë do të pakësojë aktivitetin ushtarak në drejtim të Kievit dhe të Chernihiv “për të rritur besimin e ndërsjellë dhe për të krijuar kushte për negociata të mëtejshme”.

Kreu i delegacionit rus Vladimir Medinsky tha se negociatorët do t’ia çonin propozimet e Ukrainës presidentit rus Vladimir Putin dhe më pas Moska do të jepte një përgjigje, por ai nuk tha se kur.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago