Categories: Viral

Putini poshtërohet ndërsa forcat mbrojtëse të Ukrainës rrëzojnë helikopterin 15 milionë dollarësh

Rusisë i është dhënë një goditje tjetër, pasi pamjet tregojnë një nga helikopterët e saj sulmues më të avancurar rrëzohet nga forcat ukrainase.

Helikopter sulmues rus Kamov Ka-52 “Alligator” u vu në shënjestër të forcave ukrainase.

Helikopteri u kap duke fluturuar në ajër përpara se të rrëzohej nga një raketë e drejtuar kundër tankeve ukrainase Stugna-P.

Goditja e suksesshme e Ukrainës ngjall shqetësime të mëtejshme për Rusinë teksa ajo përpiqet të sigurojë njëfarë fitoreje përpara paradës së saj vjetore më 9 maj.

Për shkak të rrezikut të madh, avionët rusë janë detyruar të fluturojnë ulët dhe ngadalë në Ukrainë.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago