Categories: Viral

“Qeveria Kurti po numron ditet e fundit”/ LDK do të kthehet shpejtë në Qeveri, është kërkesë e qytetarëve e interes i Kosovës-Ja kush e thote

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës, Shkemb Manaj ka thënë se beson se LDK-ja do të kthehet shpejtë në qeverisje.

Ai në emisionin “Frontal” në T7 ka thënë se është kërkesë e qytetarëve dhe interes i Kosovës që Qeveria të udhëhiqet nga LDK-ja.

“Ne besojmë që shumë shpejtë do të vijë ajo, sepse është kërkesë e qytetarëve të Kosovës dhe është interes i Republikës së Kosovës që shumë shpejtë të vijë LDK-ja në Qeveri”, tha Manaj.

Sipas tij, sa herë që Qeveria është udhëhequr nga LDK-ja, vendi ka qenë në normalitet.

“Ju po e shihni që kjo qeverisje nuk është duke e udhëhequr mirë Kosovën dhe Kosova ka nevojë për një qeverisje të udhëhequr nga LKDK-ja.

Sa herë që Qeveria është udhëhequr nga LDK-ja ka pasur normalitet në këtë vend dhe ne jemi të gatshëm që t’i marrim përsipër të gjithaq obligimet që i ka Kosova si në aspektin e brendshëm ashtu edhe në atë të jashtëm”, tha ai.

Më tutje, ai tha se qeveria do të vete rrëzohet.

“LDK-ja nuk e ka forcën dhe nuk i ka numrat në parlament për ta rrëzuar këtë qeveri por jeni të bindur që kjo Qeveri do të rrëzohet”, deklaroi Manaj, teksa shtoi se kryeministri Albin Kurti po ka probleme në qeverisje.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago