Categories: Viral

Robert Aliaj: Koreografia e Ronelës njëlloj si në klubet e natës, ajo ulëriti nuk këndoi

I ftuar ditën e sotme në emisionin “Shqipëria LIVE” ka qenë artisti Robert Aliaj. Teksa ka qenë i ftuar për të komentuar mbi eksperiencën e Shqipërisë dhe këngëtares Ronela Hajati në Eurovision, Aliaj ka mbajtur një qëndrim totalisht kundër dhe radikal mbi performancën e Shqipërisë.

Ai është shprehur se Ronela nuk këndoi por ulëriti, teksa veshja ishte koreografia ishte tipike e klubeve të natës.

“Reagimi im ishte emocional, teksa po kthehesha në shtëpi në një radio kulturore gjatë një debate mbi Eurovizionin, është përmendur edhe çështja e performancës shqiptarë dhe spikeri foli shumë keq. “Unë nuk dua ta shoh këtë shfaqe dhe performancë vulgare vajza ime.”- është shprehur spikeri.

Unë i justifikoj të gjitha komentet sepse edhe një spiker i BBC tha që Eurovizon fillon mer një perdormancë vulgare. Unë i mbështesë këto lloj vendimesh.

Mua smë pëlqeu asgjë nga performacnë, nuk u këndua por u ulërit, ishte një histeri. Ajo ishte ulërima e vetme gjatë gjithë natës. Pastaj performance veshja ishte komplet jashtë kontekstit sepse aty nuk përfaqëson veten por shtetin.

Të tjerat ishin të veshur me klas dhe me shumë shije. Koreografia ishte tipike e klubeve të natës.’- tha Aliaj.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago