Categories: Viral

Rogozin: Rusia mund të shkatërrojë të gjitha vendet e NATO’s për gjysmë ore

Kreu i agjencisë hapësinore të Kremlinit, Dmitry Rogozin, u shpreh i bindur se Rusia mund të shkatërrojë të gjitha vendet e NATO’s ‘për gjysmë ore’.

“Në një luftë bërthamore, vendet e NATO’s do të shkatërrohen nga ne brenda gjysmë ore. Por ne nuk duhet ta lejojmë atë, sepse pasojat e shkëmbimit të sulmeve bërthamore do të ndikojnë në gjendjen e Tokës sonë. Prandaj, ne do të duhet ta mposhtim këtë armik më të fuqishëm ekonomikisht dhe ushtarakisht me mjete të armatosura konvencionale”, tha Rogozin.

Një nga miqtë më të afërt të Vladimir Putinit po ashtu tha se qëllimi i Rusisë është të mposhtë Perëndimin ‘armik’ dhe të fshijë Ukrainën nga harta.

“Vetë ekzistenca e një Ukraine të ndarë nga Rusia do ta kthejë atë në mënyrë të pashmangshme në anti-Rusi dhe një trampolinë të Perëndimit për agresion kundër popullit tonë. Ne po çlirojmë Ukrainën nga okupimi i NATO-s dhe po largojmë armikun më të keq nga kufijtë tanë perëndimorë”, tha ai.

Paralajmërimi i Rogozin se bota duhet të shmangë luftën bërthamore erdhi teksa armët termonukleare u shfaqën nëpër Sheshin e Kuq të Moskës, pasi që Rusia po përgatitet për paradën e saj të ‘Ditës së Fitores’, për të përkujtuar fitoren e ish-Bashkimit Sovjetik ndaj Gjermanisë naziste më 1945.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago