Categories: Viral

Rrëfim tronditës/ Me dy plumba në trup, ish-ushtari i UÇK-së i rrethuar nga forcat serbe futet tinëz për tu operuar, momenti kur zbulohet nga ata

Në emisonin e pestë n’Demos ka qenë i ftuar, ish-pjesëtari i UÇK-së, Naim Lushi, i cili ishte plagosur nga forcat serbe gjatë luftës, shkruan Gazeta Demos.

Lushi ka rrëfyer se si e kishin planifikuar shokët e tij, dërgimin në spital, me qëllim që të mos kuptohej se ai ishte ushtar i UÇK-së.

Për të më dërguar në spital u përpunu një plan i shpejtë. Spitali i Pejës kontrollohej tërsisht nga forcat serbe, ku kishte shumë të plagosur serbë. Gjasat ishin më shumë që unë të vdisja sesa të shpëtoja. Shokët kishin shkuar në shtëpi e kishin marrë familjen dhe pastaj bëhet një lloj kamuflimi që familjaret e mi të më dërgojnë në spital si një rast civil.

Në spital më derguan me një makinë të cilën na i dha i ndjeri Nexhat Dragaj. Kur u futem brenda te porta e spitalit në barelën në të cilën isha unë i vendosur, mbahej nga Afrim Çeku dhe nga axha im Ramiz Lushi, nëna ime ishte pranë tyre. Në pytjen e parë që pyeten se si ishte plagosur, u thanë se e ka shpërthyer kau”, deklaroi Lushi.

Mes rrëfimit të tij emocionues, ish-pjesëtari i UÇK-së, Naim Lushi rrëfen se si e kuptuan forcat serbe që ai bënte pjesë në Ushtrinë Çlirimtare, dhe nuk ishte civil, ashtu siç ishte deklaruar tek ata.

“Operimi nuk mund të kryhej pa një fotografim. Në rengen punonte një serb, në momentin kur është kryer fotografimi e ka parë që unë isha i plagosur, sepse dy plumba më kishin mbetë në trup. Dhe aty u kuptua gjithçka.” ka potencuar Lushi n’Demos.

Ai ndër të tjera ka tregur se pas kryerjës së operimit të tij, u shtuan forcat serbe që e rrethonin spitalin e Pejës.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago