Categories: Viral

Rusia heq dorë nga dy synimet kryesore lidhur me Ukrainën, ja çfarë do t’i lejojë asaj

Në indikacione të mëtejshme se Rusia po zvogëlon synimet e saj në konflikt, këtë mëngjes thuhet se ajo është e gatshme të bëjë dy lëshime kryesore.

Thirrjet që Ukraina të “denazifikohet” – që kuptohet gjerësisht si kod për ndryshimin e regjimit – janë hequr nga Rusia si pjesë e negociatave të armëpushimit, thanë burimet për The Financial Times.

Katër persona të informuar mbi bisedimet në vazhdim i thanë gazetës se Kremlini ishte gjithashtu i përgatitur të linte Kievin të bashkohej me Bashkimin Evropian nëse ai braktiste përpjekjet e tij për t’u bashkuar me NATO-n.

Një nga burimet pohoi se Rusia po ndryshonte presionin e saj ushtarak dhe kërkesat e saj çdo ditë.

Kjo vjen ndërsa Ukraina dhe Rusia kanë filluar bisedimet për paqe në Turqi sot.Tashmë janë zhvilluar disa raunde bisedimesh në kufirin me Bjellorusinë, por ende nuk ka asnjë marrëveshje për një armëpushim.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago