Categories: Viral

Sali Berisha kritikon Edi Ramën, i jep edhe një mesazh Vuçiqit

Ish-kryeminstri Sali Berisha, e ka kritikuar atë aktual, Edi Ramë, për bashkëpunim me presidentin e Serbisë, Aleksander Vuçiq, duke thënë se ‘Open Balkan’ është në dëm të shqiptarëve dhe sjell influencën e Rusisë.

“Në tryezat diplomatike të nivelit më të lartë, kryeministrat hapin sytë kur e ndëgjojnë Ramën kur flet për Vuçiqin, që nuk njeh gjenocidin në Bosnjë e Kosovë, njeriun që punon haptas për Serbinë e madhe”, tha Berisha.

“Ne nuk do të lejojmë kurrë që Shqipëria të jetë në epiqendër të luftës së ftohtë ndaj Kosovës”.

“ Miku i ngushtë i Edi Ramës ka rikthyer Serbinë ashtu siç ka qenë 100 vite më parë, një Rusi e vogël në rajon, por ne jemi në këmbë për t’i thënë serbomadhit, se çdo përpjekje për destabilizimin e Kosovës do të përballet me reagimin e kombit shqiptar si komb i vetëm”.

“S’do e pranojmë kurrë “Ballkanin e Hapur” që është në shërbim të Serbisë së Madhe, një aleancë e cila është fund e krye në shërbim të influencës ruse në rajon”.

“Atë fat që do të pësojë Putini do ta kesh ti në çdo aventurë tënden në Kosovë dhe kudo tjetër”.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago