Categories: Viral

Shqiptarët marshuan për Ukrainën/ Kryebashkiaku i Kievit: E dashur Tirana faleminderit, nuk do ta harrojmë kurrë !

Mesidtën e sotme është mbajtur një marshim në Tiranë në mbështetje të Ukrainës, ku morën pjesë shumë qytetarë, kryetari i bashkisë Tiranë, ambasadorja e SHBA-së në vendin tonë, Yuri Kim, shoqëria civile etj.

Manifestimi i Tiranës në mbështetje të popullit të Ukrainës ka bërë që legjenda e boksit, Vitali Klitchko të nisë një videomesazh falënderimi për shqiptarët

Kryetari i bashkisë në Kiev falënderon Tiranën dhë gjithë shqiptarët që po e mbështesin, Ukrainën e cila prej javësh po përballet me agresionin rus dhe po kalon momentet e saj më të vështira në histori.

Klitschko ka falënderuar Shqipërinë për strehimin e refugjatëve. Mesazhi i plotë i Klitschkos: Të dashur qytetarë të Shqipërisë! E dashur Tiranë! I dashur miku dhe kolegu im, Erion!

Së pari, dua t’ju falënderoj për strehimin e refugjatëve nga Ukraina, sidomos të fëmijëve tanë. E çmojmë shumë mbështetjen tuaj politike dhe ndërkombëtare. Ndihma juaj është shumë e rëndësishme për ne në këto çaste kritike.

E çmojmë shumë dhe nuk do e harrojmë kurrë kush janë miqtë e vërtetë të Ukrainës! Prioriteti ynë kryesor është ta ndalojmë këtë lu ftë të pakuptimtë në Ukrainë, të ndalojmë vrasjen e qytetarëve. E çmojmë shumë ndihmën tuaj dhe shumë të fala nga Kievi!

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago