Categories: Viral

Sokol Haliti: Po ndodh rikthimi i madh i LDK-së

Kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku, dhe disa zyrtarë të kësaj partie kanë nisur një turne në disaporë për të takuar përkrahësit e tyre, ku destinacioni i parë është Zvicra.

Anëtari i Kryesisë së LDK-së që ishte pjesë e takimit me disaporën, Sokol Haliti, ka shkruar në Facebook se ishte një entuziazëm i paparë,për rikthimin e madh të LDK-së.

Postimi i tij:

Mbrëmë së bashku me kryetarin e LDK-së,Lumir Abdixhiku në 32 vjetorin e degës së LDK-së në Zvicërr,takuam shumë veprimtarë të LDK-së në mërgatë.

Takuam shumë ish themelues dhe aktivistë të cilët barten jetën politike dhe ende vazhdojnë të mbajnë gjallë frymën rugoviane.

Ishte një entuziazëm i paparë, për rikthimin e madh të LDK-së në diasporë,si një ndër asetet tona më të mëdha kombëtare.

Faleminderit shumë për mikpritje!

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago