Viral

Syla: Nëse Kurtin s’e takon askush në Amerikë, 51%-shi duhet të reflektojë

Analisti politik, Valon Syla, ka komentuar vizitën e kryeministrit të vendit, Albin Kurti në Amerikë dhe rrjedhën e deritanishme të saj.

Syla me anë të një postimi në Facebook, ka thënë se Qeveria Kurti ka prodhuar gjatë gjithë kohës armiq pa nevojë.

Sipas Sylës, nëse Kurti nuk pritet nga asnjë zyrtar i rëndësishëm amerikan në takim, atëherë sipas tij edhe 51%-shi që e ka votuar atë për të ardhur në pushtet, duhet të reflektojë.

Postimi i plotë i Sylës:

Këshilla ma e madhe në jetë është kur të thojnë mos krijo armiq pa nevojë.

Problemi me kosovarë, edhe Qeverinë Kurti është që nëse nuk prodhojnë punë, armiq prodhojnë gjithsesi dhe panevojë.

Kadale… boni diçka 1 here. Pastaj e kqyrim… Po e presim Amerikën a po e takon dikush këtë fëmijak politik. Nëse jo… 51shi i kosovarëve mos të preket. Por le të reflekton.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago