Categories: Viral

Tallet? Emigranti shqiptar i thotë Ramës: Kot ankohen shqiptarët për çmimet këtu, në Itali është më keq

Kryeministri Edi Rama bashkë me zv.kryeministrin Arbën Ahmetaj dhe kryebashiaken e Durrësit, Emirjona Sako, kanë qenë sot paraditë në Manëz të Durrësit, dorëzuan çelësat e apartamenteve të reja për 230 familje që humbën banesat në tërmetin e 26 nëntorit të vitit 2019.

Një nga ata qytetarë që fituan banesë të re, ishte edhe një emigrant që jetonte në Itali, me të cilin Rama pati një bashkëbisedim të shkurtër, por që po bën xhiron e rrjetit.Kryeministri e pyeti emigrantin për jetesën në Itali dhe çmimet e rritura atje, teksa ky i fundit i tha se i vjen për të qeshur kur dëgjon shqiptarët se ankohen për cmimet këtu, ndërkohë që atje po bëhet nami.

Sipas kryeministrit tonë, njerëzit atje në Itali e kanë më të vështirë të nxjerrin fundin e muajit në krahasim me ata që jetojnë në Shqipëri. Më poshtë po iu sjellim bisedën e plotë mes kryeministrit dhe emigrantit që jetonte ne ItaliRama: Si shkojnë punët në Itali? Emigranti: Mirë shkojnë, jetojmë! Rama: Me çmimet? Emigranti: Çmimet, qahen këta të Shqipërisë, por çmimet janë edhe atje, nafta…buzëqesh kur qahen këta, se nuk është vetëm në Shqipëri, por në të gjithë botën.Rama: Disa këtu nuk e dinë që për ta kapur fundin e muajit e keni më të vështirë ju andej. Atje të nxjerrin nga shtëpia, por këta këtu nuk e dinë cfarë bëhet atje.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago