Categories: Viral

Tani Ukraina suImon Rusinë, predha artilerie mbi dy fshatra ruse!

Ushtria ukrainase duket se ka nisur ta çojë Iuftën në territorin rus, një zhvillim i papritur ky për vendin që deri më tani, ka qenë në pozicion defensiv.
Autoritetet ruse u detyruan të vendosin dy fshatra në situatë emergjencë dhe të evakuojnë dhjetëra banorë lokalë për shkak të bombardimeve ukrainase në zonë, raportojnë mediat ruse.

RIA Novosti thotë se katër persona u plagosën nga një shpërthim pranë fshatit Zhuravlyovka, një suIm që sipas saj e kishte origjinën nga brenda Ukrainës e këtë e pohon dhe Interfax, sipas të cilit si Zhuravlyovka ashtu dhe fshati tjetër Niekhoteyevka u vunë në gjendje të jashtëzakonshme.

Rreth 180 njerëz atje thuhet të jetë evakuar drejt qytetit të Belgorodit si rezultat i një shpërthimi në një depo municioni.

Fox News thotë se nuk mund të verifikojë në mënyrë të pavarur suImin e raportuar, megjithëse raportet për një episod të tillë që në fakt përbëjnë një hap të madh prapa për Rusinë, e kishin origjinën nga vetë mediat shtetërore ruse.Incidenti vjen në kohën kur ushtria e Moskës nisi të ridislokojë si dhe në sfondin e bisedimeve të paqes që po zhvillohen aktualisht në Turqi, me Rusinë që pretendon se po angazhohet për të lehtësuar suImet dhe Ukrainën që insiston për një zgjidhje përfundimtare, që do të përfshinte neutralitetin ushtarak në këmbim të anëtarësimit të plotë në Bashkimi Europian.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago