Categories: Viral

Televizioni rus: Me vetëm një raketë bërthamore dhe Britania nuk ekziston më

Një simulin i sulmit bërthamor u bë në një emision popullor rus, gjatë të cilit u shfaq një grafik sipas të cilit një raketë e lëshuar nga Kaliningrad, në Detin Baltik, do të kishte arritur 106 sekonda në Berlin, në 200 sekonda në Paris dhe në 202 sekonda në Londër.
“Një raketë dhe më pas Ishujt Britanikë nuk do të ekzistojnë më”, ka thënë kryetari i partisë nacionaliste Rodina, Alexei Zuravlyov.

Sipas Prototehmes, një nga prezantuesit vuri në dukje se britanikët kanë gjithashtu armatim bërthamore, duke shtuar se në një Iuftë të tillë “askush nuk do të mbijetojë”.

Lëvizja pason televizionin rus pas raportimeve se presidenti rus mund të përdorte paradën e ditës së fitores së 9 majit për t’i shpallur “luftë të plotë” fqinjit të tij Ukrainës.. Në të njëjtën kohë, nga zyrtarë rusë vazhdojnë deklaratat për mundësinë e goditjeve në bazat e vendeve që mbështesin Ukrainën me armatim, pavarësisht se Moska u përpoq t’i “kthejë” ato në lidhje me kërcënimet e saj bërthamore.

Ish-lideri i NATO-s Richard Sheriff paralajmëroi se Perëndimi duhet të përgatitet për një “skenar më të keq” të luftës me Rusinë në Ukrainë, pasi presidenti rus mund të përdorë paradën në ditën e fitores së vendit në 9 maj t’i shpallë “Iuftë totale” fqinjit.

Mbretëria e Bashkuar dhe vendet e tjera perëndimore vazhdojnë të mbështesin Ukrainën, me aleatët që ofrojnë pajisje, automjete ushtarake dhe armë për vendin e rrethuar. Në përgjigje të mbështetjes perëndimore, Putin urdhëroi ushtrinë të testonte raketat Sarmat, të njohura si Satan II.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago