Categories: Viral

Tërheqja e Rusisë nga Ukraina? Reagon për herë të parë Joe Biden

Presidenti i SHBA, Joe Biden, ka reaguar pas lajmeve për një tërheqje të mundshme të një pjese të trupave ruse nga Ukraina.

Biden shprehet skeptik se diçka e tillë mund të ndodhë dhe u tha gazetarëve se nuk nënkupton asgjë nëse nuk sheh veprime konkrete.

“Do ta shohim. Unë nuk lexoj asgjë në të derisa të shoh se cilat janë veprimet e tyre. Ne do të shohim nëse ata do të ndjekin atë që po sugjerojnë, “tha Biden pasi u pyet nëse Rusia duket se zvogëlon operacionet e saj ushtarake në Kiev ndoshta po i vjen fundi luftës ose Rusia po përpiqet të blejë kohë.

Biden vuri në dukje gjithashtu se në telefonatën e tij të martën në mëngjes me krerët e Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Britanisë së Madhe, ishte një “konsensus” midis liderëve për “le të shohim vetëm se çfarë kanë për të ofruar. Ne do të zbulojmë se çfarë bëjnë ata.”

“Ndërkohë, ne do të vazhdojmë të mbajmë të forta sanksionet. Ne do të vazhdojmë t’i sigurojmë ushtrisë ukrainase kapacitetin e tyre për t’u mbrojtur dhe do të vazhdojmë të vëzhgojmë nga afër atë që po ndodh”, shtoi Biden.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago