Viral

“Thaçi u pat bo operacion në Prishtinë edhe pat tregu”, Buzhala kritikon Osmanin që e mbajti fshehtë operimin e saj

Gazetari dhe analisti, Berat Buzhala, ka reaguar pas raportimeve në media se Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është operuar në Turqi për të hequr peshën e tepërt.

Buzhala ka kritikuar presidenten Osmani pse nuk ka treguar se është futur në operim, pasi që në çdo vend demokratik duhet të informohet publiku për një gjë të tillë.

“Si cdo kund ne bote, ne vende te lira dhe demokratike, publiku duhet te informohet kur Presidenti futet ne operacion. Dhe shume pyetje te tjera qe presin pergjigje. Obesiteti eshte semundje qe duhet me u sheru, prandaj shume mire qe Presidentja e ka trajtu kete problem. Vetem se duhet me tregu.”, tha Buzhala.

Buzhala shtoi se ish-presidenti Hashim Thaçi ishte bërë operim në Prishtinë dhe ka informuar qytetarët.

“Nese nuk gaboj Thaci u pat bo operacion ne Prishtine edhe pat tregu”, shkoi ai.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago