Categories: Viral

Trägjedi! Autobusi merr fläkë, humbin jetën 27 persona

Ministria e Brendshme e Ukrainë ka thënë se të paktën 27 qytetarë të saj kanë humbur jetën pasi autobusi me të cilin po udhëtonin u pë rplas me një kamion që transportonte naftë.

Mediat e huaja raportojnë se aksidenti ka ndodhur në autostradën që kalon mes Kievit dhe Chop.

Nga 38 pasagjerët që ishin në autobus, vetëm 12 prej tyre arritën të shpëtonin. Mes tyre është edhe shoferi i kamionit, por bëhet e ditur se ai ndodhet në gjendje kritike për jetën.

Vi ktima e 27-të është drejtuesi i makinës së përfshirë, i cili sipas informacioneve paraprake ka qenë fajtori i aksi dentit, i cilësuar nga autoritetet si “tragjedia më e madhe në rrugët e Ukrainës në dhjetë vitet e fundit”.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago