Categories: Viral

Trägjedia! E veshur me äntiplumb, Von der Leyen shikon vendin e mäsakrës: Nuk do e falim kurrë!

Në vizitën e tyre të parë, Presidentja e KE-së, Ursula von der Leyen, bashkë me kryediplomatin e BE-së, Josep Borrell, udhëtuan drejt Ukrainës për t’u takuar me liderët e vendit.

Së bashku me kryeministrin e Sllovakisë, Eduard Heger, dy udhëheqësit europianë shkuan edhe në vendin ku u raportua se u krye mas akër, në Bucha.

Kryeministri ukrainas, Denys Shmyhal, u tregoi nga afër mizoritë që kryen rusët në qyetin e Buchas.

“Vizituam Buchan. Ursula von der Leyen, Josep Borrellit dhe Eduard Hegerit iu tregova për mizoritë që kryen trupat ush tarake ruse mbi civilët ukrainas. Ne kurrë s’do t’ia falim a rmikut këto kr ime. Ne po punojmë bashkë me partnerët tonë europianë që të ndalim agres orin sa më shpejt që është e mundur”, ka shkruar Shmyhal.

Von der Leyen më herët ka d ënuar s ulmin me raketa të Rusisë në një stacion treni që po përdorej për evakuim nga civilët në Ukrainë dhe e cilësoi si “të neveritshëm”.

Ajo tha se për këtë trag jedi do ta ngushëllojë personalisht presidentin ukrainas, Zelensky.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago