Categories: Viral

U bë 29 vjeçe/ Bes Kallaku dhe e bija i bëjnë dhuratën e bukur Xhensilës

Xhensila Myrtezaj feston ditëlindjen. Ky 29 vjetor e ka gjetur këngëtaren me plot surpriza. Nuk kanë munguar urimet e shumta nga kolegët dhe miqtë e këngëtares.

Xhensila ka sot ditëlindjen, Besi dhe Ajka i bëjnë urimin special

Gjithashtu Bes Kallaku i ka kushtuar disa fjalë partneres së tij.Besi ka publikuar një fotografi me Ajkën, ndërsa ka shkruar: “Me këtë foto i urojmë mami Xhensilës edhe 100 pranvera me diell dhe këngë të bukura.” Këngëtarja është surprizuar gjithashtu dhe nga stafi i Silabel, kompanisë kozmetike që zotëron.Xhensila ka sot ditëlindjen, Besi dhe Ajka i bëjnë urimin specialNdërkohë, Besi pak ditë më parë në spektaklin “Koshere”, ka treguar se si kanë qenë gjërat dikut dhe si janë tani.

Ai ka theksuar se dikur marrëdhëniet mes njerëzve kanë qenë shumë më të afërta, ndërsa tani janë ftohur.Sipas Besit, nëse dikur komshinjtë mblidheshin për të parë TV te shtëpia e njërit prej tyre, sot ankohen për zërin e lartë të TV. “Në fakt të them të drejtën, gjërat kanë ndryshuar shumë, po shumë, se më përpara nusja rrinte me vjehrrën me vjehrrin, kurse sot nusja para se të bëjë gati valixhet e veta për të shkuar te burri, bo gati valixhet e vjehrrës dhe të vjehrrit me i qit prej shpie.Dikur thonin pjata ime o pjata jote, kurse sot edhe kur shkon për mik duhet me marrë bukë me vete. A po më respekton a nuk po më respekton thonë.

E keni parasysh, dikur mblidhej e gjithë lagja te shpia e një komshiu, edhe shikonim të gjithë televizor bashkë, kurse sot kur ngre komshiu zërin e televizorit. “Po ky budalli na çmendi, na çmendi.Dikur nëpër pallate, e mbanim derën hapur, kurse sot me 20 dryna, me 20 shula.

Për çdo hallë që kishte komshiu, jo ai derë më derë se atë e kishe si vëlla gjaku. Çdo hall që kishte një i lagjes, bëheshin të gjithë bashkë, kurse sot nuk njeh atë që ke ballë për ballë në derë.Dikur në lagje mbasdite mblidheshim të gjithë bashkë, pinim kafe dhe shihnim filxhan, kurse sot pimë ekspres dhe shohim punën e tjetrit. Dikur e donim shumë njëri-tjetrin në lagje, kurse sot përveç se tjetrin nuk e njohim, nuk duam as veten”, tha Besi.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

11 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

11 months ago

After being adopted, blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

11 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

11 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

11 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

11 months ago