Categories: Viral

U shuan në Bypassin e Vlorës/ Dedikime rrëqethëse për dy të rinjtë që ishin në kamion: Njëri ishte djalë i vetëm

Gjatë ditës së djeshme në aksin Orikum-Kaninë, si pasojë e rrëzimit të një kamioni humbën jetën dy të rinj në lule të rinisë së tyre.

Ngjarja ndodhi në Bypassin e Vlorës, teksa v iktimat janë njëri me origjinë nga Kavaja dhe tjetri nga Lushnja, të moshave 28 dhe 32 vjeç. Bëhet fjalë për shtetasit Klajdi Kaja dhe Armand Beun.Bëhet e ditur se Kaja ishte kryetar forumi rinor te FRPD Shtëpia E Lirisë, në NJ.V. Bubullim Lushnje, ndërsa kamioni me të cilin ai dhe kolegu i tij po punonin, ka përfunduar i shkatërruar, për shkak të peshës së madhe të inerteve që ishte duke transportuar.Mësohet se kamioni do t’i nënshtrohet ekspertizës, për të pasur një version zyrtar për arsyet e ak sidentit fatal, teksa një nga dyshimet lidhet me faktin se mjeti të ketë dalë nga rruga në momentin kur zbriste nga Kanina drejt Orikumit, por nuk përjashtohet edhe ndonjë defekt i mundshëm.

Në lidhje me ngjarjen ka reaguar dhe deputeti i PD-së për qarkun e Fierit, Luan Baçi. Ky i fundit theksoi se Klajdi ishte kryetari i forumit rinor, në njësinë Administrative, Bubullim të Lushnjës.“Klajdi Kaja 28 Vjeç, djali i vetem i familjes Kaja! Lamtumir i dashur Klajdi! Na trishtove shume mik!

Me shume dhimbje dhe trishtim percjellim sot, per ne parajse, kryetarin e forumit rinor, NJ.V. Bubullim Lushnje, Klajdi Kaja 28 Vjeç, djali i vetem i familjes Kaja!A ksidenti tragjik, te largoi nga babai, nena dhe motrat,qe te deshen aq shume, te largoi nga shoket dhe shoqet, te largoi nga miqte e tu te shumte! Te largoi nga ne nga koleget e tu te Partise Demokratike! Ne sot po te percjellim me shume dhimbje dhe nuk do te harrojme kurre, do te kujtojme me mall, dashuri dhe respekt! Lamtumir Klajdi, qofsh i parajses!”, shkruan Baci.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago