Categories: Viral

Ukraina “çmend” Rusinë/ S’e prisnin rezistencën, Moska “në panik”/ Rusia kërcënon ShBA-në: Mos e armatosni Ukrainën, do ketë pasoja

Rusia ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se do të ketë “pasoja të paparashikueshme” nëse Uashingtoni vazhdon të armatosë Ukrainën, raportoi të premten The Washington Post.

Në Moskë, një zëdhënëse e ministrisë së Punëve të Jashtme konfirmoi se Rusia u kishte dërguar shënime diplomatike Shteteve të Bashkuara dhe vendeve të tjera për furnizimin me armë në Ukrainë, por nuk tha se çfarë përmbanin mesazhet, njoftoi agjencia e lajmeve Interfax.

“Ne i bëjmë thirrje Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj që të ndalojnë militarizimin e papërgjegjshëm të Ukrainës, i cili nënkupton pasoja të paparashikueshme për sigurinë rajonale dhe ndërkombëtare,” citoi Post të thoshte Rusia në një shënim drejtuar Shteteve të Bashkuara.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

9 months ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

9 months ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

9 months ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

9 months ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

9 months ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

9 months ago