Categories: Viral

Ukraina i shkatërron Rusisë super-tankun e gjeneratës së ardhshme disa ditë pas debutimit në fushë-betejë

Një super-tank rus i gjeneratës së ardhme, i cili kushton 4 milion paund është goditur nga forcat ukrainase vetëm disa ditë pasi bëri debutimin e tij në fushën e betejës.

Video e publikuar nga ushtria ukrainase, pretendohet se tregon imazhe të forcave ukrainase duke qëlluar dhe hedhur në erë me sukses një super-tank rus me vlerë 4 milion paund.

Tanku, me çelik të përforcuar dhe një sistem të veçantë mbrojtjeje automatike, besohet të jetë një T-90M shumë I avancuar rus.

Përveç sistemit të vetësh-përthimit të armaturë, tanku mbrohet edhe me një sistem të automatizuar të mbrojtjes, i cili është krijuar për të lëshuar granata tymi.

Droni që kapi imazhet e shpërthimit po monitoronte tankun T-90M në mes të një sulmi raketor.

Tanku shihet duke u nisur drejt pyllit dhe më pas hidhet në erë nga ushtria ukrainase e përfshirë në sulm.

Ushtria ukrainase tha se sulmi ndodhi në rajonin verilindor ukrainas të Kharkiv Oblast.

admin

Recent Posts

A very rare black leopard was spotted in an Indian wildlife park… Scroll down for the video of this unusual beauty…

In India’s Tadoba National Park, a highly secretive black leopard was recently spotted. The beautiful…

1 year ago

People who say they hate pets but later regret it… See their adorable photos below…

Bringing a new pet into your home isn’t always an easy decision, especially if someone…

1 year ago

After being adopted, a blind abandoned kitten can’t stop hugging her new father… See appreciating photos of kitten below…

A kitten, later named June, was spotted by a good citizen in Cape Town, South Africa,…

1 year ago

The saddest cat in the world is now unrecognizable… Read on here to know who is responsible for the change…

Meet BenBen, the Internet’s saddest cat. The kitten was spending his days in an animal…

1 year ago

Cats who nail it when it comes to the reality of our professional lives… Watch the most hilarious photos here…

These kitties have a complete understanding of how we feel about our jobs. Oh my,…

1 year ago

A lonely truck driver takes in an abandoned stray cat…

Meet Paul Robertson and his cat Percy, who are the sweetest couple you’ll ever meet.…

1 year ago